Leto na Slovensku začína vo vodných parkoch a v horách

Pre turistov je pripravená bohatá ponuka služieb a možností na príjemný oddych a relax doma na Slovensku. Už od 17. júna premávajú lanovky v Jasnej a Vysokých Tatrách v letnom režime a pre milovníkov vody je pripravený relax vo vodných parkoch v Tatralandii alebo Bešeňovej

Na 2024 m vsoký Chopok sa pohodlne a bezbariérovo dostanete modernými lanovkami a odtiaľ môžete vyraziť na príjemné hrebeňové túry či letné prechádzky. V cene spiatočného lístka sa môžu návštevníci previezť až 4 kabínovými lanovkami na opačnú stranu kopca a späť, vďaka čomu môžu spoznať krásy Liptova aj Horehronia počas jedného dňa.

V Jasnej aj tento rok s ovečkami a opäť aj s člnkovaním na Bielej púti

Návštevníci sa môžu tešiť na zaujímavé atrakcie:

 • Dračia cesta – dobrodružno – poznávacia hra pre malých aj veľkých návštevníkov,
 • Salaš Priehyba (od 1.7.) s ovečkami valaškami a zaujímavou expozíciou o chove oviec,
 • FUN ZONE a tubing na Bielej púti, (od 1.7.),
 • horské káry z Kosodreviny na Krupovú, (od 1.7.),
 • člnkovanie na Bielej púti, (od 1.7.),
 • SKY PICNIC – netradičný piknik na oblohe v špeciálne upravenej kabíne lanovky,
 • Múzeum lanovky Von Roll,
 • rozprávkový festival Za 7 horami (8.7.), Zbojníci na Salaši Priehyba (22.7.), Dračie dni (5.8.).

Hory letných zážitkov vo Vysokých Tatrách

Aj vo Vysokých Tatrách od 17. júna premávajú lanovky Solisko Express na Štrbskom Plese a lanovka zo Skalnatého Plesa do Lomnického sedla s novým výhodnejším cenovým balíkom. Práve prechádzkou z Lomnického sedla chodníkom po Lomnickom hrebeni môžu návštevníci objaviť zaujímavú Veľkú Lomnickú vežu. V dennej prevádzke okrem uvedených lanoviek sú už aj lanovky v úsekoch: Starý Smokovec – Hrebienok, Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté Pleso, Skalnaté Pleso – Lomnický štít.

Vo Vysokých Tatrách sa môžete tešiť na viacero zaujímavých atrakcií:

 • Tatranská divočina –vzdelávacia hra a veľká letná súťaž o atraktívne ceny pre malých aj veľkých návštevníkov spájajúca objavovanie tatranských zákutí so súťažnými úlohami,
 • Svištia krajinka, Orlíkovo – detské ihriská na Skalnatom Plese a Štrbskom Plese,
 • člnkovanie na Štrbskom plese – k dispozícii je spolu 22 člnov, medzi nimi štýlové drevené pramice, svadobný čln alebo aj čln s preskleným dnom,
 • horské káry -adrenalínová jazda po 3-kmhej trati zo Štartu do Tatranskej Lomnice,
 • Hrebienokinteraktívna galéria svetla Kvantarium, Príjemná zóna s informáciami o tatranskej faune a flóre,
 • Benátska noc (22.7.) – magické podvečerné podujatie na Štrbskom Plese spojené s člnkovaním, kultúrnym programom a dobrým jedlom.

Tatralandia oslavuje 20 rokov

Už 1.júla oslávi najväčší vodný park na Slovensku 20. narodeniny veľkou narodeninovoupárty s bohatým programom a premiérou nového letného songu, ktorý naspievali KALI a Lenka Piešová.Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. K dispozícii bude počas leta28 toboganov, šmýkačiek a ďalších atrakcií, nechýba celodenný program s animačným tímom a množstvo letných eventov. Pre najodvážnejších sú k dispozícii dva mega tobogány Delphine a 4Family, ktoré patria medzi to najlepšie vo svojej kategórii v celej Európe. V Tatralandii na koncertoch vystúpia Sima (9.7.), Lenka Piešová (16.,30.7.,13.8.), Cicoband (19.8.).

Otvorenie letnej sezóny v Bešeňovej 24. júna

Vodný park Bešeňová ponúka návštevníkom 18 letných  bazénov, z toho 7 s termálnou vodou a 9 celoročných bazénov, z toho 6  s termálnou vodou.

K dispozícii je bazén s vlnobitím a pre detských návštevníkov bazén s atrakciami, toboganová veža s výškou 30 m so 6 toboganmi s celkovou dĺžkou viac ako 1 km, ďalších 8 letných toboganov, jeden z najväčších saunových svetov na Slovensku Harmónia Wellness&Spa a tiež možnosť prístrojového potápania vo vraku lode. V Bešeňovej spestria leto svojimi vystúpeniami Igor Kmeťo ml. (22.7.), Gladiátor (5.8.) a Emma Drobná (26.8.).

Otvorenie letnej sezóny v Bešeňovej sa tento rok ponesie v znamení muzikálu Na skle maľované. Okrem predstavenia priamo v areáli vodného parku sa 24. júna môžu návštevníci tešiť aj na zaujímavé zbojnícke animácie, vystúpenie Cimbal Brothers a stretnutia so známymi športovcami a umelcami.

S Gopass-om za zážitkami

Komplexný prehľad dostupných zážitkov vo vodných parkoch, horských strediskách a hoteloch TMR hotels nájdu návštevníci na jednom mieste – na webe gopass.travel alebo v prehľadnej mobilnej aplikácii Gopass.

ZdrojFoto: Marek Hajkovsky