Malá nočná hudba upokojí. Herci vás zas rozveselia

Ste v strese? Vyhraďte si večer len pre seba a sobotu si zapnite online prenos komorného koncertu divadla Nová scéna.

Divadlo Nová scéna uvedie v sobotu 31. októbra o 20.00 hodine prvý zo série online koncertov pod názvom MALÁ NOČNÁ HUDBA No.1.

Live stream koncertu môžete sledovať tu: www.novascena.sk

Za projektom série komorných koncertov Malá nočná hudba stoja dvaja mladí umelci Patrik Vyskočil a Dávid Hartl. Pôvodne sa koncerty mali pre divákov odohrávať v komornej atmosfére Štúdia Olympia.

Pre obmedzenia súvisiace s korona vírusom sa koncert prenesie do online priestoru a streamovať sa bude z veľkej divadelnej sály.

Pozvánka na koncert:

Ako hovorí režisér koncertu Patrik Vyskočil, myšlienku nosil v hlave už dlhšie: „Keďže sa pandémia vyvinula tak, že sme zrazu nemohli hrať pre divákov veľké tituly, ale chceli sme sa s nimi podeliť o našu tvorivú energiu, zvolili sme menšiu koncertnú formu – najskôr pre 80, neskôr 50 divákov a napokon je z toho v tejto situácii online projekt. Čo je nakoniec dobré, pretože náš koncert tak môže vidieť podstatne viac divákov, ako by sa zmestilo do Štúdia Olympia. Čo sa týka dramaturgie úvodného koncertu, vychádza priamo z umelcov a ich energie, každý z účinkujúcich si vyberal pieseň sám.

Známe tváre a živá kapela

Na prvom zo série komorných koncertov vystúpia viaceré známe tváre Divadla Nová scéna ako Mirka Gális Partlová, Dárius Koči, Lukáš Pišta, Vladislav Plevčík, Michal Candrák, Lenka Machciníková, Pavol Plevčík, Monika Drgáňová, Petra Dubayová a.h. a to v sprievode živej kapely v zložení Ľubomír Dolný, Matúš Ferko, Martin Kapusník, Ján Lau a Peter Zajaček.

Aj keď ide v prvom rade o koncert, nebude to iba o hudbe, vysvetľuje Dávid Hartl, ktorý bude spolu s Patrikom Vyskočilom aj moderátorom koncertu: „ Na Novej scéne sme už spolu s Patrikom ako režisérom vytvorili tradíciu veľkolepých Vianočných koncertov s mnohými účinkujúcimi, zborom, tanečníkmi a orchestrom. Teraz by sme radi vytvorili novú tradíciu komorných koncertov, s neformálnou atmosférou, na ktorých našich interpretov predstavíme ako ľudí z mäsa a kostí, so všetkými ich radosťami aj slabosťami. Radi by sme poodhalili zákulisie divadla aj ich osobné zákulisie. A zapojíme do toho aj divákov – tešíme sa na ich zvedavé otázky počas streamu koncertu na facebooku divadla.
Séria live streamov koncertov Malá nočná hudba bude pokračovať v dvojtýždňovom intervale a postupne by sa na nich mali predstaviť poprední sólisti Divadla Nová scéna.