Mať 60+ sa oplatí. Vo dvojici ešte viac

Rakúske lyžiarske stredisko Großarltal ponúka pre seniorov výhodné pobyty. Kto raz zlyžuje 83 kilometrov stredne náročných zjazdoviek, bude sa chcieť vrátiť. 

Rakúsky lyžiarsky areál Großarltal je súčasťou združenia Ski Amadé a ponúka veľa dobre upravených zjazdoviek rôznych úrovní.

Počas tejto zimy je tam dostatok snehu a perfektne pripravené zjazdovky umožňujú nezabudnuteľnú lyžovačku aj pre tých skoršie narodených.

Lyžiarsky areál je vzdialený od Salzburgu asi 85 km, rozprestiera sa okolo vrchu Kreuzkogel, vo výške od 885 do 2027 metrov. Je spojený so strediskom Dorfgastein v údolí Gastein. Údolie prírodnej rezervácie Hüttschlag je tiež zaujímavé pre milovníkov bežeckého lyžovania a turistiky.

Aký je Großarltal?

Na rakúske pomery nepatrí medzi veľké lyžiarske strediská, lyžiarom ponúka 83 kilometrov stredne náročných zjazdových tratí. Pre porovnanie, obľúbené lyžiarske stredisko Bratislavčanov Stuhleck-Semmering ponuka 26 km zjazdoviek.

Moderné lanovky a vleky bez čakania vyvezú návštevníkov do krásnych lyžiarskych areálov, kde si na svoje prídu tak klasickí zjazdári, ako aj milovníci freeride jazdy alebo snowboardu.

Množstvo zábavy pre tých mladších ponúka dobre vybavený snowpark s 90 metrov dlhou U-rampou. Kto chce svoje zručnosti ešte zdokonaliť, je tu pripravená snowboardová alebo lyžiarska škola.

Pre milovníkov bežeckého lyžovania je v oblasti Großarltal k dispozícii cez 32 km tratí v nádhernom prostredí.

Dokonale upravené svahy a a žiadne čakanie na lanovke. Tým sa rakúske svahy vyznačujú.

Novinkou tohtoročnej lyžiarskej sezóny je rozšírená rodinná ponuka v údolí s obrovskou dobrodružnou lúkou „Fischbacher-Alm“.

Toto obrovské zimné ihrisko s novým vlekom a dopravným pásom je hitom pre všetkých lyžiarov, ale aj pre tých, ktorí si jednoducho užívajú sánkovanie a iné zimné radovánky.

Grossarltal sa niekedy nazýva aj Alm Tal, čo v preklade je údolie pasienkov. V lete je tu 40 chát či salašov, v ktorých majitelia hospodária, ale dá sa v nich aj najesť a v niektorých aj prespať.

Malebná krajina a príroda, a to celoročne, je hlavný dôvod, prečo je tu letná aj zimná sezóna veľmi vyhľadávaná.

Aj počas tohtoročnej sezóny sú pripravené rôzne špeciálne bonusy, či akcie. Napríklad pre seniorov, čí dámy.

Amadé pre 60 Plus

Ak máte viac ako 60 rokov (od ročníka 1960), lyžujete v Ski amadé od 28. marca do 4. apríla 2020 za mimoriadne výhodné ceny.

Pri rezervácii 7-dňového pobytu dostanete 6-dňový skipas v partnerskom hoteli zdarma.

Príklad ceny: 7 nocí v 3-hviezdičkovom hoteli s polpenziou v 2-lôž. izbe vrátane 6-dňového skipasu od 462 Eur na osobu.

Ladies Week

Napriek svojmu názvu môžu ponuku „Dámskeho týždňa“ využiť aj páni. Od 21. do 28. marca 2020 vám pri kúpe jedného skipasu poskytnú druhý zadarmo.

Počas tohto obľúbeného týždňa sa konajú aj testy lyží, lyžiarske inštruktáže i mnohé podujatia, koncerty a párty.

Milovníci vína a lyžovania

Na svoje si prídu aj milovníci dobrého vína. Obľúbený týždeň Lyžovania a vína sa v tejto sezóne koná už 10. krát.

Viac ako 20 hotelov si pre svojich hostí pripraví dovolenkové balíky na tému „Lyžovačka a rakúske vína“.

Na certifikovaných lyžiarskych chatách na horách a v hoteloch sa od 14. do 21. marca 2020 uskutočnia ochutnávky vína spojené s lahodným degustačným menu.

V Großarli vám pri obľúbenej večeri v lanovke pri každom prejazde dolnou stanicou naservírujú ďalší chod.

V rámci ochutnávky vína budú špičkoví rakúski vinári v mnohých hoteloch v Großarli ponúkať svoje najlepšie vína a  hostí medzi hotelmi prepraví kyvadlový autobus.

Popri víne sa hostia môžu tešiť na malé občerstvenie a v niektorých hoteloch dokonca i na živú hudbu. Jednoducho Grossarl ponúka viac ako len dobrú lyžovačku.

Viac informácií nájdete na stránke www.grossarltal.info.

Zdroj foto: www.grossarltal.info
Pre vnúčatá je pripravená obrovská dobrodružná lúka „Fischbacher-Alm“ s dráhami na sánkovanie a bláznenie.