Oľga Belešová vyspovedala našu šéfredaktorku

O tom, prečo sa majú seniori stretávať a ako vznikol náš portál, porozprávala Betka Capková v televíznej relácii Generácia. Pozrite si video.

Je dôležité, aby mali seniori spoločné aktivity, držali spolu a podporovali sa? pýta sa moderátorka a herečka Oľga Belešová. Televíznu reláciu Generácia moderuje už niekoľko rokov a tentoraz sa stretla v bratislavskej Rači s našou šéfredaktorkou a predsedníčkou Jednoty dôchodcov v Rači Betkou Capkovou.

Podľa jej slov mnoho dôchodcov žije osamoteno, život v prázdnom panelovom byte alebo aj v rodinnom dome je smutný, ak je človek sám. „Spolu nám je veselo, chodíme cvičiť, do divadla, na vychádzky do lesa, organizujeme výlety,“ hovorí Betka Capková. „Snažíme sa, aby zabudli na všetky svoje trápenia.“

Počas nakrúcania relácie. Zdroj foto: RTVS

Najväčší nárast členov

ZO Jednoty dôchodcov v Rači bola vlani na jeseň ocenená za aktívnu činnosť a najväčší nárast členov, ktorých má v súčasnosti už 160.

Aj to bol podnet pre RTVS aby prišla medzi seniorov a nakrútila o ich aktivitách príspevok do relácie Generácie.

Zaujímavé prednášky a rady odborníkov

Redaktorka Oľga Belešová sa povypytovala členov a predsedníčky prečo radi chodia každú druhú stredu v mesiaci na schôdze Jednoty dôchodcov na Žarnovickú 7.

Členky odpovedali, že ich lákajú zaujímavú prednášky, napríklad o cholesterole, účinkoch maku, význame kúpeľnej liečby, o joge, rôzne prednášky a rady odborníkov, ale aj dobre zorganizované výlety a športové aktivity.

Predsedníčka ZO JDS Alžbeta Capková predstavila aj webovú stránku www.vivasenior.sk určenú aktívnym seniorom Slovenska, ktorej je šéfredaktorkou a hovorila o prepájaní aktivít seniorov v Rači s aktivitami na web stránke prostredníctvom článkov a prednášok, súťaží a ďalších aktivít.

Relácia Generácie, určená seniorom Slovenska sa vysiela každú sobotu poobede na druhom programe RTVS.

Video si môžete pozrieť tu:
Príspevok o nás začína 16:13