Na lyžovačku do Stuhlecku vás odvezie Slovak Lines

Na svahoch najväčšieho strediska na východe Rakúska prevláda slovenčina. Stuhleck je pre Bratislavčanov najbližšie kvalitné lyžiarske stredisko.

Výborné snehové podmienky na lyžovanie, bežkovanie, či pestrá ponuka kvalitných služieb lákajú do rakúskeho strediska Stuhleck mnohých obyvateľov Bratislavy a z okolia.

Slovak Lines aj v tejto zimnej sezóne zaradil obľúbenú ponuku. Jej súčasťou je autobusový lístok spolu s lyžiarskym skipasom za zvýhodnenú cenu.

Autobusy Slovak Lines vozia lyžiarov do Rakúska každú sobotu, nedeľu, vo sviatočné dni a počas prázdnin, až do konca lyžiarskej sezóny.

Skipas je lacnejší v autobuse

O tom, že o túto službu je mimoriadny záujem sme mali možnosť sa presvedčiť v tretiu januárovú sobotu, keď Slovak Lines vypravil až štyri autobusy plné lyžiarov či milovníkov zimnej turistiky. Niet divu, že na svahoch prevládala slovenčina, veď Stuhleck je pre Bratislavčanov najbližšie kvalitné lyžiarske stredisko.

Cestovné lístky vrátane skipasu sa dajú zakúpiť pohodlne cez web Slovak Lines www.lyzovackazdomu.sk alebo cez novú mobilnú aplikáciu pre smartfóny s operačným systémom Android a IOS. Rovnako je pre cestujúcich dostupný nákup v pokladniach na autobusovej stanici Mlynské nivy.

Výhodou takéhoto lístku je, že jeho súčasťou je aj celodenný skipas, a to za cenu výhodnejšiu než keby ste si ho kupovali samostatne priamo na svahu.

Dospelých od 19 rokov vyjde na 59 €, mládež od 15 do 19 za 55 €, deti 41 €.

Kto nelyžuje a chce si urobiť výlet, prípadne ísť na Stuhleck len ako sprievod svojich známych, môže si lístok na autobus kúpiť za 25 Eur.

Auto zaparkujte na stanici zadarmo

Vodiči áut, ktorí prídu so svojimi vozidlami si ich môžu bezplatne zaparkovať na Autobusovej stanici v Bratislave. Autobusy, tak ako v predchádzajúcej sezóne, odchádzajú z AS Mlynské nivy o siedmej hodine ráno a približne za dve hodiny privezú cestujúcich priamo pod lyžiarskym svah.

Skipasy rozdáva vyškolený vodič autobusu, ktorý zároveň lyžiarom ochotne poradí a poskytne praktické informácie. Autobus dopraví cestujúcich až na vyššie položené parkovisko P2, odkiaľ je pohodlný prístup na sedačkovú lanovku.

Autobus je otvorený v čase od 12.00 -13.00, s možnosťou oddychu a občerstvenia.

Otestujte si svoju rýchlosť

Lyžiarske stredisko Stuhleck pri Spittal am Semmering je najväčším strediskom na východe Rakúska. Najvyšší bod dosahuje výšku 1783 m nad morom.

Zjazdovky sú zasnežené a upravené, rady na lanovky a vleky ubiehajú rýchlo a každý má dostatočný priestor pre lyžovanie. Na Stuhlecku je možné využiť aj sánkarskú dráhu či snowtubing, ale aj služby lyžiarskej školy, požičovne lyží, reštaurácie či rýchle občerstvenia.

Tí, ktorí majú radi adrenalín si môžu otestovať svoju rýchlosť na uzavretej trati. Oplatí sa navštíviť panoramatickú samoobslužnú reštauráciu W11, ktorá sa nachádza v hornej stanici tzv. oranžovej lanovky. Okrem výdatných porcií jedla a príjemného personálu na vás iste urobí dojem nádherný výhľad na celé okolie.

Bližšie informácie o lyžiarskom stredisku, ako aj o snehových podmienkach nájdete na www.stuhleck.at, a to aj v slovenčine.

Autobus zo Stuhlecku do Bratislavy odchádza o 16:30 hod.