Neobyčajný zážitok. Najstaršie Pašiové hry

Každých šesť rokov sa v rakúskom Tirolsku, koná neobyčajné podujatie. Päťsto ochotníckych hercov a 1450 obyvateľov sa aktívne zúčastní na najstarších pašiových hrách.

Charakteristické a jedinečné na pašiových hrách v rakúskom mestečku Erle je výpravná scéna krížovej cesty a aktuálny, moderný text, pôsobivý svetelný dizajn a skladateľmi z Erlu komponovaná pašiová hudba prezentovaná živým chórom a orchestrom.

Predstavenie sa konajú od 13,00 do 16,00 hod v sobotu a v nedeľu.

Pašiové hry v Erle sú najstaršími hrami v nemecko- jazyčnom regióne.

Kvôli hrám postavili halu

Podľa starých záznamov bavorský pútnik na svojej ceste loďou po rieke Inn do Altöttingu v roku 1613 navštívil Veľkonočné hry v mestečku Erl. V tých dobách boli hry prejavom vďaky Bohu za ochranu a pomoc pred chorobami, morom a nebezpečenstvom vojny. Tak sa však na začiatku 17. storočia začala história pašiových hier v Erle.

Hry sa konali na rôznych miestach. V súčasnosti sa konajú v nevykurovanej hale Tirolského festivalu, ktorá je jedinečná architektúrou, akustikou a bola postavená len nedávno práve na účely Pašiových hier pre 1500 divákov.

Predstavenia vždy v sobotu a nedeľu

Najbližšie predstavenia sa budú konať od mája do septembra 2019 vždy v sobotu a v nedeľu od 13,00 do 16,00 h v nemeckom jazyku s anglickými titulkami.

Nedeľná svätá omša o 10,00 hod.

Tel:  0043 5373 8139 alebo info@passionsspiele.at

vstupenky info: www.passionsspiele.at

Možné rezervácie pre skupiny aj cestovné kancelárie.
V Erle sa tešia na návštevníkov Pašiových hier 2019.

text: Felix Mitterers