Vyžrebované! Netradičný hotel, kde si zaručene oddýchnete

aktualizácia 1.4.2019:

Správna odpoveď znie: Duna Relax

Z Vašich odpovedí sme vyžrebovali výhercu pána Milana z Levíce, ktorý získava víkendový pobyt pre dve osoby v hoteli Duna Relax. Gratulujeme a želáme ničím nerušený oddych.


Aj u našich južných susedov je veľa hotelov, ktoré sa snažia byť iné a ponúkajú netradičné služby či pohodlie.


Súťažná otázka: Ako sa volá hotel v Maďarsku, ktorý je ako prvý určený len pre dospelých?
Správne odpovede posielajte do: 26.marca 2019 na adresu: vivasenior@vivasenior.sk

Výherca získa víkendový pobyt pre dve osoby v tomto hoteli.


Niečo neobyčajné má v ponuke i hotel Duna Relax v Ráckeve. Jeho zvláštnosťou je, že je určený iba pre dospelých, deti do 12 rokov tu majú „stopku“.

Čo inšpirovalo majiteľov či vedenie hotela k tomuto netradičnému kroku, ktorý v skutočnosti nie je veľmi priateľský voči rodinám s deťmi ? Podľa riaditeľky hotela Kristíny Sárvári dlho zvažovali, čím by mohli zaujať a prilákať viac návštevníkov.

Vychádzali zo svojho vlastného prieskumu a zistili, že ich verní a dlhoroční návštevníci sa vyjadrili, že by ocenili, keby tu vzniklo pokojné, ničím nerušené prostredie.

Takto vznikla myšlienka zriadenia „adults only“ hotela. Majiteľ pán Farkas si osobne pozrel podobné hotely v Nemecku a Rakúsku a zistil, že myšlienka nie je nová, takéto zariadenia majú svoju opodstatnenosť a úspešne fungujú v zahraničí. Štvorhviezdičkový Hotel Duna Relax v Ráckeve je od 1.9.2015, ako prvý v Maďarsku, určený iba pre dospelých, deti do 12 rokov sem nemôžu.

Rozhodnutie vyvolalo búrlivú diskusiu v maďarských médiách. Bolo nemálo ľudí, ktorí tento krok odsudzovali, považovali ho za diskrimináciu detí. V internetovom hlasovaní maďarského portálu Origo, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 50-tisíc respondentov však vysoko prevažovali hlasy tých, ktorí privítali a tento čin schvaľovali.

Skúsenosti za prvé roky fungovania v tomto „režime“ ukazujú, že hostia si pochvaľujú túto možnosť, ktorú v inom hoteli nenájdu. Hostí neubudlo, naopak pribudlo. Chodí sem aj veľa seniorov, pre ktorých sú pripravené výrazné zľavy.

Vedenie hotela pripravuje špeciálne programy pre páry, či už ide o romantické večere alebo služby pre dvojice vo wellnesse. Hotel je štýlovo zariadený, gastronómia je na vysokej úrovni, nechýba prekrásna panoráma s výhľadom na Dunaj.

Magnetom je v chladnom období hotelové wellness so saunami rôzneho druhu, vírivkami, bazénom, masážami a ďalšími službami.

V letných mesiacoch je klientom k dispozícii vonkajší bazén so všetkým, čo k letnému oddychu treba. Architekt si dal pri projektovaní vodného sveta skutočne záležať. Len čo vkročíte do wellnessovej časti, ocitnete sa v inom svete.

 

Pocit jedinečnosti umocňuje modro-tyrkysová mozaika, výzdoba nesúca prvky rímskych kúpeľov a príjemná hudba.

Priateľskí sú v hoteli nielen k hosťom, ale aj k ich štvornohým miláčikom. Majú pre nich špeciálny balíček DOG+. Pripravia im dobrôtky a aj misky na vodu a jedlo.

Hotel Duna Relax sa nachádza asi 50 km južne od Budapešti, pri veľkom ramene Dunaja. Mestečko Ráckeve s asi 10-tisíc obyvateľmi ponúka viacero historických pamiatok, jedinečný pravoslávny kostol, starú radnicu či kaštieľ Eugena Savojského, v ktorom je dnes zaujímavý hotel.

Na svoje si prídu cykloturisti a rybári, rameno Dunaja je rybárskym rajom. Do Budapešti premáva miestna železnica (HÉV), ktorá vás dopraví do hlavného mesta za necelú hodinku. Ceny sú prijateľné, nižšie ako v hlavnom meste.

Ideálne miesto na oddych či relax – bez detí.

Bližšie info na: www.wellnesshotel.hu

Zdroj fotografií: welnesshotel.hu