Noc múzeí online, ale aj v otvorenej galérii

Noc múzeí a galérií 2021 sa tento rok uskutoční opäť najmä v online podobe. Ak ale budete mať chuť sa na chvíľu „vypnúť“, aktuálne výstavy v Esterházyho paláci budú pre Vás v sobotu 15. mája otvorené od 10.00 do 20.00.

Vstup do galérie je voľný! Pri individuálnej návšteve galérie prosíme o dodržanie všetkých protipandemických opatrení.

Program je dostupný na spoločnej web stránke udalosti nmag.snm.sk a na našom Facebooku, Youtube a webe. FB udalosť k programu v SNG Bratislava nájdete tu.

Tešiť sa môžete napríklad na ďalšiu virtuálnu prehliadku rekonštruovaného areálu SNG Bratislava v sprievode Alexandry Kusej, ktorá sa tentokrát pozrie viac do histórie stavby.

Pripravili sme tiež tvorivý tutoriál pre rodiny s deťmi naviazaný na princípy diel Erika Bindera či článok, ktorý predstaví jedinčené knižné tituly zo zbierky šľachtickej knižnice rodiny Stieger Zamoyski vo fonde knižnice SNG.

V krátkom videu k výstave 7×7 kurátor Dušan Buran poskytne návod ako čítať, vnímať a zažiť túto výstavu priamo v galérii.

V Esterházyho paláci
bude možné okrem experimentálnych expozícií a aktuálnych výstav vidieť živú maliarsku akciu výtvarníka Marcela Mališa v átriu galérie od 11.00 do 18.00. V okne kaviarne Berlinka sprístupníme nový výstavný cyklus SNG s názvom Vo výklade a prvé vystavené dielo Petra Bartoša.