Vyžrebované! Patince znova pozývajú na dovolenku

aktualizácia 10.6.2020:

Správna odpoveď na súťažnú otázku: Termálny prameň, ktorý vyviera v Patinciach sa volá Hévíz.

Zo správnych odpovedí sme vyžrebovali: pani Janu H., Čierne Klačany. Získava pobyt Classic na 2 noci pre 2 osoby vo Wellness Hoteli Patince****. Gratulujeme.


Rozmýšľate nad výletom na južnom Slovensku a ako vyplniť svoj voľný čas, ak sa zlepší situácia a pominie hrozba pandémie? Okolie Patiniec ponúka široké možnosti pre rodiny s deťmi, zamilované dvojice a páry v najlepších rokoch.

Pripravili sme pre našich čitateľov prvú súťaž v tomto roku v spolupráci s Wellness s.r.o.:


Súťažná otázka: Ako sa volá termálny prameň, ktorý vyviera v Patinciach?

Správne odpovede zasielajte na vivasenior@vivasenior.sk do 5. júna 2020.

Výherca získa pobyt Classic na 2 noci pre 2 osoby vo Wellness Hoteli Patince****.

Cenu do súťaže poskytuje WELLNESS s.r.o. Platnosť výhernej poukážky je 1 rok od jej vydania. Pravidlá tejto súťaže sú k dispozícii na požiadanie u organizátora súťaže a tiež na stránke vivasenior.sk.


Patince patria k najnavštevovanejším turistickým destináciám na juhu Slovenska. Každoročne sem zavíta viac ako 15 000 domácich aj zahraničných turistov. Návštevníkov láka najmä termálny prameň. Jeho využívanie má v Patinciach dlhú históriu. Poradíme Vám aké zaujímavosti, atrakcie a tipy na výlety sa oplatí vidieť, či zažiť v tomto regióne.

Čo liečia termálne pramene v Patinciach?

Už v 1. storočí objavili termálne pramene rímski vojaci, ktorí boli utáborení v susednej dedinke Iža. Vodou z miestnych prameňov liečili črevné a žalúdočné ťažkosti, kožné choroby, ale tiež problémy s pohybovým ústrojenstvom.

Horúcu vodu z útrob zeme si pochvaľoval aj náš učenec Matej Bel, ktorý na pramene v Patinciach poukázal vo svojich dielach.

Liečivé pramene sa dodnes využívajú na relaxačné účely. Voda z nich má okolo príjemných 27 °C a priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo. Tak, ako vyviera zo zeme, si ju môžete dopriať v rímskom bahennom kúpeli pri vrte vo Wellness Hoteli Patince.

Rímsky kúpeľ Patince. Zdroj: Wellness Hotel Patince

V jazierku, ktoré vzniklo z tohto prameňa, sa výborne darí sumcom africkým. Zážitok je pozorovať kŕmenie týchto majestátnych rýb, ktoré v hoteli pravidelne organizujú pre návštevníkov.

Termálnu vodu využívajú aj vo svojich bazénoch, ktoré sa zohrievajú na predpísané hodnoty a ich teplota sa pohybuje v rozmedzí od 30 ℃ do 36 ℃.

Cyklovýlet po Dunajskej cyklotrase

Milovníci cyklistiky sa z Patiniec môžu vybrať na nenáročnú trasu, ktorá vyhovuje deťom aj starším. Môžu ju využiť nielen cyklisti, je vhodná aj na kolieskové korčule, beh alebo nordic walking.

Vďaka Dunajskej cyklotrase majú cyklisti, turisti a športovci možnosť obdivovať historické a prírodné krásy Podunajského regiónu.

Cyklovýlety na nížinatom teréne zvládajú aj malé deti, vďaka čomu je cyklistika v Patinciach ako stvorená pre celé rodiny.

Na bicykli sa môžete vybrať k vínnym pivniciam, k historickým pamiatkam ako Rímsky tábor v Iži, či k prírodným rezerváciám Pohrebište a Parížske močiare.

Wellness Hotel Patince svojím ubytovaným hosťom ponúka aj požičovňu bicyklov pre dospelých a pre deti. Veľmi obľúbenou je táto trasa aj pre priaznivcov Nordic Walkingu.

Pravidelné Nordic walking hodiny s inštruktorkou. Zdroj: Wellness Hotel Patince

Podunajské múzeum

Milovníci histórie, archeológie, či prírody si prídu na svoje v Podunajskom múzeu, ktoré sa nachádza v Komárne. Múzeum tvorí viacero expozícií, okrem týchto v hlavnej budove múzea môžete navštíviť aj vysunuté expozície v Komárne (Obrazáreň, Rímske lapidárium, Zichyho palác) alebo blízkom okolí (Roľnícky dom Martovce).

V súčasnosti múzeum eviduje vo svojich zbierkach viac než 130-tisíc predmetov.

Nádvorie Európy

Typické budovy niekoľkých štátov na jednom námestí uvidíte na Nádvorí Európy v Komárne. Nájdete tu viac ako 40 domov typických pre Wales, Taliansko, Írsko, Grónsko, Transylvániu či Vatikán. Popri prehliadke jedinečnej architektúry námestia si zaslúžia obdiv aj sochy patrónov Európy či fontána, ktorá stojí v strede nádvoria.

Nádvorie Európy v Komárne.

Monoštorská pevnosť

Z Patiniec je len na skok do Komárna, kde odporúčame navštíviť Monoštorskú pevnosť – najväčšiu novodobú pevnosť v strednej Európe.

Komárno patrilo medzi strategické obranné body vo viacerých obdobiach – od tureckých vpádov po Napoleonovo ťaženie Európou. Jej prehliadku je možné absolvovať so sprievodcom.

Náš tip

Využite zvýhodnený pobytový balík pre seniorov, ktorý pripravili vo Wellness Hoteli Patince, aby podporili medzigeneračné pobyty a rodinné trávenie voľného času.

K polpenzii a neobmedzenému vstupu do wellness a saunového sveta v ňom pribalili aj prípitok na privítanie, termický zábal, hodinové požičanie palíc na nordic walking, vstup do Monoštorskej pevnosti a ďalšie zľavy a výhody. Hotel je navyše bezbariérový a pri stravovaní dbá aj na špeciálne diéty a požiadavky hostí. Pri rezervácií si môžete objednať aj odvoz z Komárna priamo pred hotel. Viac informácií o ponuke nájdete tu.