S lyžami do Rakúska na Ski Amadé a Sportwelt

Nová zimná sezóna sa začala nielen na našich horách, ale aj v rakúskych lyžiarskych strediskách.

Do obľúbených stredísk v regióne Salzburg, známymi pod spoločným názvom Salzburger Sportwelt aj v tomto roku zavíta tisíce Slovákov.

Lyžiarsky región, zhruba hodinu jazdy autom zo Salzburgu, je so svojimi ôsmimi strediskami vo Flachau, Wagrain-Kleinarl, St. Johann-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Eben, Goldegg a Filzmoos známy širokou ponukou zimných športov.

Na lyžiarov tu čakajú široké upravené svahy a istota snehu počas celej zimnej sezóny.

Lanovka Flying Mozart s vyhrievanými sedadlami

Nájdete tu najmodernejšie lanovky, aj útulné lyžiarske chaty, ktoré ponúkajú občerstvenie i oddych. Magnetom je nová kabínková lanovka s vyhrievanými sedadlami Flying Mozart vo Wagraine a šesť sedačka vo Filzmoose.

Monte popolo a ako je o deti postarané

Horská a balónová dedina Filzmoos na úpätí rázovitého Bischofsmütze je stredisko zimných športov s dlhou tradíciou.

Dvadsať kilometrov perfektne upravených zjazdoviek a tri lyžiarske školy v strede obce uspokoja celú rodinu.

V detskom klube lyžiarskej školy vo Filzmoose sa starajú o deti od dvoch rokov – aj bez lyžiarskeho výcviku.

Vďaka detskej reštaurácii, kútiku na hranie a maľovanie, oddychovým zónam a mnohým ďalším zariadeniam rodičia a starkí vedia, že kým oni lyžujú, o ich ratolesti je tu dobre postarané.

Lyžiarska oblasť „monte popolo“ v Ebene získala za svoje rodinné zameranie a atraktívnu detskú ponuku už niekoľko ocenení.

„Medzinárodná pečať kvality pre zjazdovky“ je tiež jedným z pevných ukazovateľov odvetvia lanoviek z hľadiska kvality a bezpečnosti.

1 605 metrov vysoká „monte popolo“ so zábavným parkom, zážitkovým svahom, detským areálom, označenou lyžiarskou trasou a 6-miestnou dvojsedačkovou lanovkou bezpečnou pre deti sa považuje za stredisko zimných športov pre celú rodinu.

Aj pre sánkarov

Pre tých, ktorí sa radi sánkujú je v Radstadte k dispozícii aj šesť kilometrov dlhá dráha. Pre rodiny s deťmi je vhodné stredisko v Ebene, ktoré ponúka mnoho rôznych atrakcií.

Vo Filzmoose si zase ideálnu zjazdovku vyberie každý, od začiatočníka po milovníka čiernych tratí.

Filzmoos ponúka na hore Rossbrand aj jednu z najkrajších vysokohorských bežeckých stôp v Salzbursku s nezabududnuteľným výhľadom na masív Dachsteinu.

V ponuke je aj široká škála ubytovaní i rôzne akcie pre rodiny s deťmi.

Informácie o otváracích časoch vlekov a o opatreniach týkajúcich sa Covidu-19 nájdete na www.salzburgersportwelt.com alebo. www.skiamade.com.