Seniori z DSS v Rači zápolili a cvičili v dobrej nálade

Ak sa počasie vydarí, hneď je veselšie. To platí aj v petangovom turnaji, ktorý tentokrát pre Domov sociálnych služieb v Rači usporiadal dámsky charitatívny klub Soroptimist International Club Bratislava za finančnej podpory Magistrátu Bratislava.

Babie leto udrelo v piatok 7. októbra plnou silou a tak sa viac ako tridsiatka športových nadšencov mohla pustiť urputného zápolenia.

Račiansky DDS má na to aj výborné podmienky, pretože petangové ihrisko je súčasťou tamojšieho pekne upraveného parčíka v areáli.

Niektorých zaujalo cvičenie thajči.

Konečná víťazka Mária Poláková mala naozaj vážnu konkurenciu. Jej spoluhráči ukázali nejeden skvelý petangový hod a prasiatko, ku ktorému sa snažili petangovými guľami dostať čo najbližšie, sa veru neraz riadne otriasalo.

Niektorí nastúpili aj napriek rôznym hendikepom, napríklad v chôdzi a chodítko hrdinsky nechali pri ihrisku. Pohyb mali aj tí, ktorí pod vedením inštruktora Vlada cvičili thajči.

Petang mnohí hrali na vysokej úrovni.

Ani tentokrát nechýbala dobrá nálada. Soroptimistky sa postarali nielen o organizáciu podujatia, ale aj občerstvenie. Idea projektu My vám, vy nám, bola naplnená do bodky. Pri rozlúčke zaznel sľub, že na jar si toto športovo-spoločenské podujatie spoločne zopakujú.

Víťazka petangového turnaja sa stala Mária Poláková.

Poďakovanie

Začiatkom októbra sme mali v našom zariadení športový deň, ktorý sme si mohli vďaka občianskemu združeniu Soroptimist International Bratislava naplno vychutnať Pre našich prijímateľov si pripravili jej členky okrem športových aktivít a precvičovania i občerstvenie a zabávali rozprávali sa aj s našimi klientmi.

Víťazi sa tešili z diplomov a  darčekových predmetov. Počasie nám vyšlo a všetci sme sa tešili, že môžeme takto príjemne stráviť čas mimo štyroch stien. Občianskemu združeniu sa chceme ešte raz veľmi pekne poďakovať a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Mgr. Lenka Prutkayová
sociálny terapeut
DSS a ZpS Rača

Foto: Viera Pischová a Anna Mrázová