Slovenské medovinárstvo má medového Oscara

Slovenské Medovinárstvo Apimed z Dolnej Krupej neďaleko Trnavy na medzinárodnej gastronomickej súťaži GREAT TASTE v Londýne získalo v širokej konkurencii od odborníkov ocenenie v podobe dvoch a troch zlatých hviezd. Staroslovanská medovina svetlá z agátového medu získala najvyššie možné ocenenie, tri hviezdy a Staroslovanská medovina tmavá z lesného medu získala dve hviezdy.

Do súťaže Great Taste Awards bolo prihlásených viac ako 14-tisíc produktov zo 109 krajín a o ich úspechoch rozhodovala 500-členná porotcovská komisia. Tvoria ju odborníci z rôznych gastro odvetví, ktorí hodnotia vzorky naslepo. To znamená, že žiaden z porotcov nepozná názov, obal ani značku produktu, ktorú hodnotí. Odrodové medoviny boli ocenené za ich typickú farbu, lahodnú vôňu a vyváženú dochuť a rozmanitosť slovenského včelieho medu, z ktorého sú vyrobené.

Apimed v Dolnej Krupej

Majiteľom Medovinárstva Apimed Peter Kudláč je hrdý na ocenenie a pripomína, že to nie je prvé ocenenie pre ich med. Ich Bariková medovina získala titul „Best Mead in the World“, ako najlepšia medovina sveta na súťaži APIMONDIA 2015 v Južnej Kórei.

Súťaž Great Taste, ktorú organizuje Guild od Fine Food, patrí medzi najsledovanejšie a najdôveryhodnejšie na svete a od roku 1993 ňou prešlo viac ako 150 000 produktov. Je považovaná za „Oscary“ vo svete potravín a každoročne posudzuje produkty z celého sveta. Logo Great Taste na etikete je znakom, že produktu a jeho predajcovi môžete dôverovať pri nákupe jedla a nápojov.

Rodinné medovinárstvo vybudovalo v Dolnej Krupej zážitkový areál Medolandia, kde sa návštevníci počas prehliadky dozvedia o histórii a význame miesta, o medových produktoch a medovinách, ako aj o slávnej rodáčke z Dolnej Krupej – ružovej grófke Márii Henriete Chotekovej.

ZdrojFoto: archív Apimed