Tajomné nuragy z doby bronzovej a nádherné pláže. To je Sardínia

Krajina, ktorá ohuruje cestovateľov svojou veľkosťou, divokou panensky nedotknutou prírodou, horami s možnosťami na turistiku, mystickými starobylými stavbami a plážami a tým najbelším pieskom a najčistejším morom, to je taliansky ostrov Sardínia. Miestami pripomína skôr exotický Karibik ako klasické Stredomorie.

Slovákov na Sardínoiu pozýva pán Gianni Chessa. Lokálne víno Cannonau pijú Sardínčania od nepamäti a dožívajú sa vysokého veku.

Na Slovensko prišiel Slovákov na Sardíniu osobne pozvať poradca pre oblasť cestovného ruchu Autonómneho regiónu Sardínia Gianni Chessa a jeho osobitný tajomník Dr. Salvatore Ruggiu.

V pozvaní zdôraznili, že Sardínia je bezpečnou krajinou z hľadiska Covid 19, aj preto, lebo je ostrovom a stále sa tu dodržiavajú bezpečnostné opatrenia a navyše je to celoročná destinácia, kde je jeseň aj zima nádherná.

Sardíniu Slováci milujú a je obľúbená medzi labužníkmi, milujúcimi prírodu, históriu a vynikajúcu gastronómiu, ktorej kraľuje zázračné víno. Kto ho pravidelne pije spolu s plodmi mora dožije sa podľa Gianni Chessa 100 rokov.

Na Sardíniu lieta z Bratislavy letecká spoločnosť Ryanair. Za približne dve hodiny sa ocitneme na ostrove, ktorý každého návštevníka očarí.

Pláž Cala goloritzè. Foto: pixabay.com

Sardínčania a Sardínia

Obyvatelia Sardínie sú hrdí na svoje tradície a necítia sa ako Taliani, ale ako Sardínčania.

Sardínia je ideálnou destináciou na dovolenku v Taliansku, ktoré je známe hlučnou atmosférou, tú však na Sardínii nenájdete.

Tyrkysové pobrežie Sardínie. Foto: pixabay.com

Nachádzajú sa tu tie najpokojnejšie pláže, skvelé reštaurácie, príjemné bary a promenády ako stvorené na večerné, intímne prechádzky.

Ak sa spomenie Sardínia, väčšina si predstaví pobrežie Costa Smeralda, ktoré patrí medzi najkrajšie a najznámejšie pobrežia na tomto ostrove, nie je však jediným.

Sardínia je plná tichých bielych piesočnatých pláží, na ktorých si môžete dokonale odpočinúť. Okrem zaujímavej histórie, pozoruhodných pláží a mora sa tu nachádzajú aj iné miesta, ktoré môžu upútať vašu pozornosť.

Invito in Sardegna

Vybrali sme niektoré z mnohých zaujímavých odporúčaní pána Gianni Chessa“

Gastronómia na Sardínii je výnimočná, ocení ju každý gurmán. Miestnou špecialitou je dezert Sebadas plnený syrom a poliaty medom.

Costa Rei s krásnou dlhou piesočnatou plážou a skalnatými výbežkami

Zátoka Brandinchi známa ako „Malé Tahiti“

Pláž Spiaggia Rosa s ružovým pieskom na ostrove Budelli v súostroví La Maddalena

Pláž Spiaggia delle Dune je iná ako všetky ostatné na Sardínii, leží na juhu ostrova pri meste Porto Pino a je charakteristická nekonečnými bielymi dunami

Unikátna pláž Cala Luna, ktorá sa považuje za najkrajší záliv v celom Stredomorí

Pláž Cala Goloritzé s nádherným podmorským svetom, nedotknutou prírodou, zapísanú na Zoznam svetového dedičstva UNESCO

no a unikátne prehistorické stavby kužeľovitých tvaroch nuraghi, ktorých je na ostrove viac ako 7 000.

Prehistorické stavby nuragy. Foto: pixabay.com