Vyžrebované! Tieto intímne problémy trápia možno aj vás

Aktualizácia 22.1.2020:

Správna odpoveď: Až 47 % osôb, ktorých trápi únik moču má súčasne problémy s podráždenou pokožkou.

Výhercovia: pán Milan O. z Lučenca, pani Jarmila K. z Kraľovian a pán Pavol S. z Banskej Bystrice. Gratulujeme!


Na podráždenú, suchú alebo poškodenú pokožku pomáha zinkový krém alebo vazelína.


Súťažná otázka: Koľko percent osôb, ktorých trápi únik moču má zároveň problémy s podráždením pokožky?

Správne odpovede zasielajte do 29.decembra na adresu:vivasenior@vivasenior.sk

Troch čitateľov odmeníme produktami značky TENA.


S rastúcim vekom sa naša koža stáva krehkejšou, citlivejšou, ľahšie sa poraní a ťažšie sa hojí. Zrelá pokožka vystavená vplyvom inkontinencie je ešte zraniteľnejšia.

Zápal, podráždenie a suchosť sú bežné kožné problémy spojené s inkontinenciou. V horších prípadoch môže dôjsť k začervenaniu a dokonca až poškodeniu kože.

Na základe štúdie zrealizovanej spoločnosťou pod záštitou značky TENA sa zistilo, že až 47 % osôb, ktorých trápi únik moču majú problémy s podráždením alebo poškodením. Preto značka TENA prišla s odporúčaným postupom starostlivosti o pokožku pri inkontinencii, ktorý toto riziko dokáže výrazne zredukovať.

Špeciálna starostlivosť pre kožu

Ak máte problémy s únikom moču je veľmi dôležité poskytnúť vašej pokožke špeciálnu starostlivosť.
Na umývanie kože v genitálnej oblasti je vhodné používať jemné produkty, ktoré ju umyjú, zároveň hydratujú a nedráždia.

Kúpeľ a sprcha sú veľmi dôležité, avšak voda môže citlivú kožu vysušiť. Pre najlepšiu praktickú starostlivosť o genitálnu oblasť pri každej výmene inkontinenčnej pomôcky odporúčame použiť napríklad vlhčené utierky TENA Wet Wipe, ktoré nevyžadujú oplachovanie vodou.

Utierky kožu umyjú, zároveň chránia a obnovujú. Môžete ich mať stále pri sebe aj keď sa nenachádzate v blízkosti umývadla alebo sprchy.

Ako prechádzať začervenaniu a chrániť pokožku intímnych partií?

V prípade, že je vaša pokožka začervenaná alebo otlačená od inkontinenčnej pomôcky ideálnym riešením bude pre vás zinkový krém TENA Zinc Cream, ktorý pokožku upokojí a zbaví vás nepríjemného podráždenia. Tento krém je neparfumovaný a jednoducho sa roztiera, a preto sa nemusíte báť alergickej reakcie.

Ak vás trápi ťažká inkontinencia a celý deň aj noc používate naťahovacie alebo plienkové nohavičky, odporúčame vám používať ochrannú vazelínu TENA Barrier Cream.

Táto vazelína vytvorí na pokožke akúsi bariéru a chráni ju pred agresívnym vplyvom moču. Stačí, aby ste aplikovali tenučkú vrstvu na intímne partie, ktoré prichádzajú do kontaktu s močom a už sa nemusíte obávať podráždenia.