Vyžrebované! Vyhrajte vstupenku do stoviek českých hradov a zámkov

aktualizácia: 24.6.2019

Zo všetkých správnych odpovedí sme vyžrebovali výherkyňu pani Jaroslavu S. ktorá odpovedala na všetkých päť otázok a do žrebovania postúpila s piatimi správnymi odpoveďami. Gratulujeme.

Vecné ceny vyhrávajú: pani Edita N., pán Pavol S. a pani Barbora L.


Pre milovníkov hradov a zámkov, ako aj histórie Českej republiky sme pripravili súťaž.

V Českej republike je sprístupnených niekoľko stoviek hradov a zámkov, z ktorých väčšina patrí štátu. Len malá časť je v držbe potomkov aristokracie. Vďaka tomu si môžete vybrať, či navštívite gotický hrad, renesančný alebo barokový zámok.

Postupne predstavíme päť českých hradov a zámkov, na konci každého článku bude súťažná otázka. Odpoveď na ňu pošlite mailom na adresu vivasenior@vivasenior.sk do 15. júna.

Zoznam článkov o českých hradoch a zámkov, kde môžete odpovedať na súťažnú otázku:

Český Krumlov

Kroměríž

Lednice

Valtice

Hluboká

Na konci súťaže vyžrebujeme troch výhercov zo všetkých odpovedí. Čím viac odpovedí pošlete, tým je väčšia šanca, že vás vyžrebujeme.

Hlavná výhra je rodinná vstupenka do všetkých hradov a zámkov v správe Národního památkového ústavu v Českej republike. Dvaja výhercovia získajú vecné ceny od Českej centrály cestovného ruchu Slovensko, v spolupráci s ktorou túto súťaž organizujeme.

Sezóna v hradoch a zámkoch končí 31.októbra, niektoré objekty sú otvorené celoročne, kde platí vstup do konca roka 2019.

Foto: Zámok Český Krumlov, letohrádok Belarie
Autor fotografie: Aleš Motejl, CzechTourism