Z Koliby na Kamzík pohodlne linkou 144

Zriadili novú linku. Premávať bude cez víkendy a počas prázdnin z obratliska trolejbusov na Kolibe na Kamzík a späť.

Dopravný podnik Bratislava v spolupráci s hlavným mestom sprístupnil v tohtoročnej turistickej sezóne počas víkendov a počas prázdnin kyvadlovú autobusovú dopravu novou linkou č. 144 z Koliby priamo na Kamzík k televíznemu vysielaču, čo umožní pohodlne seniorom aj zdravotne menej zdatným využiť cestu lanovkou z Kamzíka.

Nová linka bude pre cestujúcu verejnosť jazdiť z obratiska trolejbusov na Kolibe. V križovatke na Kamzík bude zriadené výstupište a nástupište autobusov „Kamzík.“

„Zavedením tejto linky chceme prispieť k väčšiemu komfortu cestujúcich, ktorí využívajú služby MHD a ďalej sa z Koliby nemajú ako na Kamzík prepraviť. Zároveň tiež veríme, že oslovíme aj vodičov individuálnej dopravy, ktorí nechajú svoje autá doma a prepravia sa do prírody MHD,“ zdôraznil predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Milan Urban a primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Autobusy budú premávať počas víkendov a počas prázdnin, v čase od 09,00 do 17,00. Odchody zo zastávky „Koliba“ – obratisko trolejbusov budú v 30-minútových intervaloch.

TRASA linky č. 144:
obratisko Koliba, Brečtanová, Cesta na Kamzík, obrat v križovatke k televíznemu vysielaču a späť.

ZASTÁVKY:
KOLIBA         nástupište ako linka č. 203
KAMZÍK        nástupište a výstupište
KOLIBA         výstupište ako linka č. 203

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal s turistkou.

Zo sedačkovej lanovky je krásny výhľad

Sedačková lanovka v Bratislave na Kolibe, Železná studnička – Kamzík v bratislavskom lesoparku je jedinou atrakciou svojho druhu v širokom okolí. Radi ju využívajú Bratislavčania i návštevníci hlavného mesta.

Trasa lanovky je z Kamzíka na Koliba na Železnú Studničku a späť. Na lanovku je možné nastúpiť v hornej aj dolnej stanici. Do hornej stanice Koliba – Kamzík sa dostanete autom alebo z konečnej trolejbusu 213 po približne hodinovej prechádzke.

Lanovka bola prvýkrát uvedená do prevádzky v lete roku 1972 a po náročnej obnove v rokoch 2004 – 2005 bola po 15-ročnej pauze znovu otvorená 30. septembra.

Technicky ide o zaujímavé skĺbenie staršieho zariadenia s novou technológiou. Lanovka prekonáva prevýšenie 186 metrov a vyvezie vás k známej televíznej veži Kamzík a za hodinu prevádzky môže previezť až 342 osôb. Jazda lanovkou trvá 8,4 minúty.

Na lanovke je možné odviezť aj bicykel alebo detský kočík. Z lanovky je krásny výhľad na Malé Karpaty. V hornej stanici je príjemná reštaurácia turistického charakteru a v dolnej stanici Železná studnička miesto na opekanie s rôznymi atrakciami pre deti aj dospelých.