Familypark – Darujte svojim vnúčatám zážitok

Chcete odmeniť vnúčatá za vysvedčenie? Alebo im pripraviť narodeninové prekvapenie?

Na užitočné darčeky v podobe ponožiek, oblečenia, tenisiek, rýchlo zabudnú. Ale ak im darujete zážitok, na ten budú spomínať dovtedy, kým si ho nezopakujú.

Na spoločnú návštevu Familyparku u susedov v Rakúsku si pripravte voľný deň a veľkorysý rozpočet.

Ale stojí to zato!

Zábavný park bude mať v budúcom roku jubileum – oslávi 50 rokov od svojho vzniku. Základný kameň pre najväčší zábavný park v Rakúsku položil blízko obce St. Margarethen v roku 1968 kamenár Erwin Müller. Vystavoval tu svoje sochy a prilákal prvých návštevníkov.

Najviac lákajú vodné atrakcie

Dnes na 145 000 štvorcových metroch Familyparku nájdete desiatky rozprávkových postavičiek, ktoré dopĺňajú zaujímavé prostredie, kde sú však pre deti najpríťažlivejšie jazdné a vodné atrakcie. Tie pokojné môžu otestovať bez zábran aj seniori, tie adrenalínové nechajte na väčšie deti a ich rodičov. Ale na svoje si prídu aj najmenší.

Starší návštevníci z miest môžu nostalgicky zaspomínať na svoje detstvo strávené v dedinách a pre ich ratolesti je exkurzia v gazdovskom dvore užitočnou skúsenosťou.

 

Jazde na traktore žiadne dieťa neodolá

Rozprávkový les majitelia a prevádzkovatelia parku doplnili pri príležitosti polstoročnice o nové budovy a potôčik. Rodinná jazda na traktore je zážitkom. Objektív Familyparku ho počas jazdy zveční a ponúkne vám fotografiu v špeciálnom obale. Aj keď máte mobil plný vlastných záberov, neodoláte. I keď to stojí päť eur.

Ak s menšími deťmi zamierite z traktora na dobrodružný ostrov, obrňte sa trpezlivosťou. Je to však príležitosť pre starších trochu si oddýchnuť, kým sa deti zabávajú. Vodné atrakcie sú vďačné počas letných horúčav. Krokodília dráha, lietajúce ryby, zóna na vodnú bitku, let v lietajúcom stroji – to všetko znie lákavo. Ale aj prechádzka rozprávkovým lesom v zelenom Burgenlande vzdialenom od Bratislavy 60 km.

Stačí vystihnúť priaznivé počasie, čo v lete nie je problém, pripraviť si peniaze na vstupenky a chutné občerstvenie ponúkané v 17 rôznych gastronomických zariadeniach a zamieriť na celodenný výlet do Familyparku.

Starí rodičia neváhajte a užite si dobrodružstvo so svojimi vnúčatami!

 

Užitočné informácie

Vyberte si deň, keď nie je sviatok alebo voľno. Vtedy sa môžete zabávať bez čakania.

Parkovanie je bezprostredne pri Familyparku, ktorý funguje 24. 3. – 30. 9. denne od 9.00 do 18.00 (posledný vstup o 17.00).

Od 1. do 16. októbra sú otváracie hodiny 10.00 – 17.00. Pri nepriaznivom počasí si park vyhradzuje právo zmeny otváracích hodín.

Denný lístok stojí 24 eur (deti do 3 rokov zdarma, od 3 do 14 rokov výlučne v deň narodenín tiež zdarma). Všetky atrakcie sú súčasťou lístka, nemusíte sa obmedzovať v ich využívaní.

Seniori (nad 60 rokov) majú vždy v UTOROK vstup za 14 eur.

PIATOK (aj nie je sviatočný) je dňom rodiny so vstupom za 22 eur na osobu.

Do areálu možno vstupovať s kočíkmi aj invalidnými vozíkmi, ale nie s bicyklami, odrážadlami, kolobežkami.

Adresa: Märchenparkweg 1, 7062 St. Margarethen, Burgenland, Rakúsko

webová stránka aj v slovenčine: www.familypark.at/freizeitpark/

Foto: autorka textu