Košický magistrát rozdal balíčky pre seniorov

Košických seniorov v uplynulých dňoch prekvapil primátor Jaroslav Polaček spolu s magistrátom mesta Košice.

Každý dôchodca nad 65 rokov obdržal balíček so svojim menom, adresou a špeciálnym osobným kódom, pomocou ktorého po prihlásení môže využívať ďalšie služby, ako je nákup potravín, donáška obedov, či nákup liekov.

Mesto tak v čase karantény vychádza v ústrety nielen dôchodcom, ale aj malým podnikateľom poskytujúcim stravovacie služby.

Dôchodcovi, ktorý si objedná hotové jedlo mesto preplatí 1 euro. Balíček obsahuje aj dve rúška, jedno z plátna, druhé jednorazové, časopis „Sme v tom spolu“ a malý leták s návodom na použitie rúška.

Mesto doručilo 42-tisíc obálok

Košických seniorov balíčky potešili. Seniorka pani Mária Lešková zdôraznila, že sa jej páči, že konečne niekto myslí aj na seniorov. „Nemusíme zháňať rúška a aspoň vieme, kde hľadať pomoc, ak si s niečím nebudeme vedieť rady,“ hovorí.

Pán Eugen Sivák však pripomenul, že balíčkom sa teší, len nevie prečo s manželkou dostali len jeden balíček, hoci sú obaja už na dôchodku.

Službu ocenili najmä osamelí dôchodcovia, ktorí nemajú blízkych príbuzných. Môžu si teraz aj cez telefón objednať jedlo.