Ochutnajte ako pečie Katarína Brychtová

Známa a obľúbená televízna moderátorka Katarína Brychtová vo svojej knižke Moje sladké radosti priznáva, že najviac zo všetkého dobrého jedla má rada sladké a pripravovať obľúbenú dobrotu pre svojich blízkych alebo priateľov jej prináša radosť.

Knižku Moje sladké recepty predstaví autorka aj s ochutnávkou v Nemeckom kultúrnom dome v Bratislave – Rači  15.marca o 16.hodine.

A keď sleduje ako dobrotka mizne z plechu a všetci si na nej pochutnávajú je to pre ňu zadosťučinením. Navyše nezapiera, že rovnako rada ako koláče je, ich aj pečie.

Recepty overené časom sa k nej dostali vďaka starej mame Tuličke, svokre Adelke, ale aj otcovej mame, babičke Šebestovej a pri pečení rozmýšľala, že by bolo dobré vytvoriť knižku, kde by sa tieto rodinné poklady zachovali a urobili by radosť aj iným šikovniciam, ktoré rady pečú.

Najväčšou inšpiráciou na napísanie knižky bola pre ňu stará mama Tulika, ku ktorej vždy ako deti zabehli, lebo bývala v paneláku len o poschodie vyššie ako oni. Často s ňou vypekala a zrejme zdedila po nej lásku k pečeniu.

Autorka v knižke zdôrazňuje, že nie je profesionálna pekárka, nevyžíva sa v zložitom zdobení dezertov a v komplikovaných špecialitách.

Ponúka recepty sladkostí, koláčov, dezertov aj slaných dobrôt, ktoré overil čas. Sú z poctivého masla, dobrých vajec a cukru, tak, ako to kedysi piekli naše staré mamy a zozbierala ich nielen z rodiny, ale aj doma, v zahraničí, či od kamarátok a známych.

A či si vyberiete orechovo-čokoládovú tortu, krémeše, lávový koláčik, londýnske rezy alebo pagáčiky, či bryndzové tyčinky, Katka Brychtová zdôrazňuje, že zaručene z nich neschudnete. Ale keď nezjete celý plech naraz, spríjemnia vám život a potešia vaše chuťové poháriky. Presvedčte sa a vyberte si, ktorý vám bude najviac chutiť.