Schloss Hoff je skvostom Dolného Rakúska

V máji sa v areáli rakúskeho zámku Schloss Hoff koná Kulinársky festival, Sprievod zvierat či koncert Filharmónie Marchfeld ku Dňu matiek.

Prijmite pozvanie na jarný výlet do zámku Schloss Hof, ktorý je skutočným skvostom Dolného Rakúska. Len niekoľko kilometrov od slovenských hraníc sa rozprestiera pôsobivý zámocký areál, ktorý návštevníkov očarí výnimočnou architektúrou, krásou prírodných prvkov a pestrou paletou zážitkov pre celú rodinu.

Na nadšencov histórie čaká stála výstava v honosných zámockých interiéroch, ktorá ponúka fascinujúcu „cestu časom“.

Ponorte sa do čias princa Eugena Savojského a Márie Terézie a vychutnajte si pútavú prehliadku v slovenskom jazyku (každú nedeľu a sviatok).

Dni záhrad určené milovníkom kvetov sa konajú posledný májový víkend. Foto: www.schlosshof.at

Pribudne labyrint

Ak vás viac oslovujú súčasné témy, určite si nenechajte ujsť modernú mimoriadnu výstavu s titulom „Hra s jedlom“, ktorá je inštalovaná na zámku Schloss Hof a neďalekom zámku Niederweiden. Aj vďaka popisným textom v slovenskom jazyku bude pre vás návšteva stálej i mimoriadnej výstavy krásnym zážitkom.

Počas prehliadky interiérov zámku Schloss Hof sa môžete kochať úchvatným výhľadom na priľahlú terasovitú záhradu vystavanú podľa francúzskeho vzoru. Pôvabná záhrada s bohatým zastúpením fontán a skulptúr je ideálnym miestom na príjemnú prechádzku a načerpanie novej energie.

Koncom mája návštevníkov príjemne prekvapia novinky – jedinečný labyrint a vyhliadková plošina, ktoré vznikli vďaka rozsiahlej rekonštrukcii 7. terasy barokovej záhrady.

 

Kulinársky festival. Foto: www.schlosshof.at

Akcie v mesiaci máj

Zámok Schloss Hof sa pýši aj rozmanitou ponukou aktivít pre všetky vekové kategórie.

1. mája sa môžete tešiť na Sprievod zvierat a tanec okolo májového stromu. Pripravené sú rôzne delikatesy, svieže čapované pivo, živá hudba a taktiež množstvo zábavy pre deti.

Sprievod zvierat na 1. mája. Foto: www.schlosshof.at

4. – 5. mája sa zámocký areál Schloss Hof stane dejiskom Kulinárskeho festivalu. Nielen gurmáni uvítajú možnosť spoznať cca. 60 regiónov a ich typické kulinárske špeciality.

8. máj je venovaný slovenským návštevníkom. O výnimočné zážitky sa postará špeciálny program.

12. máj sa ponesie v znamení krásneho programu ku Dňu matiek. Mamičky poteší koncert Filharmónie Marchfeld, príjemná jazzová hudba, piknik v rozkvitnutej záhrade (piknikový kôš si môžete priniesť alebo objednať v zámockej reštaurácii) i milé handmade darčeky, ktoré deti pripravia v detskom a rodinnom svete.

Na Deň matiek si prineste piknikový kôš a užite si krásny výlet. Foto: www.schlosshof.at

V termíne 30.5. – 2.6. sa konajú Dni záhrad. Nielen vášnivých záhradkárov očarí pestrá ponuka stánkov s dekoráciami, sadenicami i náradím, nádherná výstava kvetinových dekorácií v slávnostnej sále či výmenná burza rastlín.

Príjemným spestrením sú záhradné koncerty, vystúpenie artistov a jazdy na kočoch. Detičky zaručene ocenia maľovanie na tvár, jazdenie na poníkoch či hravé tvorivé aktivity.

Dostanete sa tam vlakom alebo na bicykli

Počas víkendov a sviatkov je otvorená aj východná brána v smere od Devínskej Novej Vsi. Návštevníci sa do zámockého areálu Schloss Hof môžu vydať aj po cyklomoste ponad rieku Moravu – či už peši alebo na bicykli. Ak dávate prednosť vlaku, môžete využiť grátis kyvadlovú dopravu, ktorá premáva zo stanice Marchegg.

Jarná ponuka zámku Schloss Hof je skutočne lákavá. Stačí si len vybrať a dopriať sebe aj svojim najbližším krásne chvíle na Moravskom poli.

Zámocký areál vo francúzskom štýle. Foto: www.schlosshof.at

Termíny:

1.5. Sprievod zvierat a tanec okolo májového stromu
4. – 5.5. Kulinársky festival
8.5. Špeciálny program pre slovenských návštevníkov
12.5. Deň matiek v znamení špeciálneho programu
30.5. – 2.6. Dni záhrad

Zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10.00 do 18.00 hod.
Miesto: Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof
Vstupné: dospelí 15,- € | deti (6-18 rokov) 9,- € | deti do 6 rokov zdarma | rodinná
vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 39,- €

TIP: Navštívte zámky Schloss Hof a Niederweiden s výhodnou ročnou vstupenkou: dospelí 34,- €; deti (6-18 rokov) 19,- €.

viac info na www.schlosshof.at/sk