Slovenský deň v zámku Schloss Hof

Hľadáte inšpiráciu na letný výlet?

Zámok Schloss Hof, ktorý sa rozprestiera neďaleko Bratislavy, pozýva 5. júla návštevníkov zo Slovenska prežiť sviatočný deň plný unikátnych zážitkov a príjemného relaxu v objatí prírody.

Pre slovenských návštevníkov je pripravený extra program.

FOTO: © Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. – Severin Wurnig

Cesta do minulosti so slovenským lektorom

Ak patríte medzi milovníkov histórie, určite si nenechajte ujsť možnosť zúčastniť sa prehliadky zámku so slovenským lektorom.

Prehliadková trasa vás zavedie do prepychových interiérov, kde môžete obdivovať obytný apartmán princa Eugena Savojského, skvostné komnaty cisárovnej Márie Terézie, či slávnostnú sálu s hodnotnou výzdobou.

FOTO: © Schloß Schönbrunn Kultur und Betriebsges.m.b.H. Severin Wurnig

Neopakovateľnú atmosféru života na zámku obohacuje mimoriadna výstava „Princ Rudolf – syn cisárovnej Sisi“. Stredobodom mimoriadnej výstavy, ktorá je umiestená v severnom krídle zámku Schloss Hof, je korunný princ Rudolf, jediný syn cisárovnej Alžbety. Stálu i mimoriadnu výstavu si môžete pozrieť aj individuálne.

Aj vďaka popisným textom v slovenskom jazyku budete mať z návštevy výstav plnohodnotný zážitok.

Špeciálne pre deti

Pre detských návštevníkov je pripravená špeciálna prehliadka so slovenským lektorom, ktorá je „šitá na mieru“ deťom a zaujme svojou nevšednosťou, pestrosťou a hravou formou.

Deti sa vydajú na unikátnu exkurziu do minulosti, pričom sa môžu tešiť na pútavé priblíženie života v 18. storočí. O zábavu i učenie hravou formou je postarané.

FOTO: ©-Schloß Schönbrunn Kultur und Betriebsges.m.b.H. Severin Wurnig_print

Letná zábava a relax pre celú rodinu

70-hektárový zámocký areál Schloss Hof je miestom fascinujúcej histórie, pestrých zážitkov i prírodných krás.

Doprajte svojim ratolestiam možnosť zajazdiť si na poníkoch, či rozvíjať kreatívneho ducha počas tvorivých aktivít v Detskom a rodinnom svete v Bäckenhofe. Nielen deti ocenia možnosť vychutnať si pohľad na zámocký areál z koča.

Foto: © Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. – Severin Wurnig

Príjemným spestrením sú aj pútavé ukážky remeselnej práce v autentickej dielni.

Po tom, ako si dosýta vychutnáte špeciálnu programovú ponuku, určite nevynechajte ani návštevu barokovej záhrady s pôsobivým uplatnením vodných a skulpturálnych prvkov, ktorá sa rozprestiera na ploche neuveriteľných 15 hektárov.

Očaria vás tu romantické zátišia, pikniková lúka, 35 000 kvetín, tajomný labyrint a bludisko s vyhliadkovou plošinou.

Najmenších poteší zámocký areál, ktorý zahŕňa idylický statok s kontaktnou zoo, dobrodružné ihriská, ihrisko s vodnými hrami a zážitkové okruhy, ktoré deťom ponúkajú bohaté možnosti trávenia voľného času.

Za krásnymi miestami nemusíte cestovať ďaleko. „Na skok“ od Bratislavy na vás čaká fascinujúci svet baroka. Stačí len prísť a objavovať.

FOTO: ©Schloß Schönbrunn Kultur und Betriebsges.m.b.H. Severin Wurnig_print

Ako do Schloss Hofu

Z bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves sa na zámok Schloss Hof dostanete pešo za cca 40 minút alebo na bicykli za cca 10 minút po Cyklomoste slobody.

Z centra Bratislavy sa k mostu dostanete autobusmi MHD číslo 21 a 28. Odveziete sa po zastávku “Novoveská“ a prejdete pešo, či na bicykli k cyklomostu popri budove devínskonovoveskej radnice.

Ak sa rozhodnete pre vlakovú dopravu, vystúpite na stanici Marchegg, máte k dispozícii bezplatnú kyvadlovú dopravu medzi stanicou Marchegg, zámkom Schloss Hof a zámkom Niederweiden.

Zámok Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hod
Adresa:. Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

www.schlosshof.at/sk