Vianoce na zámku Schloss Hof

V predvianočnom období sa najrozľahlejšie vidiecke sídlo Rakúska, len na skok od Slovenska premení na čarovnú vianočnú dedinku. Návštevníkov čakajú tradičné jedlá a lahodné nápoje aj umelecko-historická porcia nefalšovanej vianočnej atmosféry.

Vidiecke čaro vo vianočnej atmosfére

Veľkorysý zámocký areál zámku Schloss Hof vás o svojej rozmanitej ponuke presvedčí aj v zimnom období. Počas štyroch predvianočných víkendov sa môžete tešiť na rozprávkovú vianočnú dedinku. Tradičné vianočné trhy na zámku Schloss Hof sú známe najmä typickým vidieckym čarom. Romanticky usporiadané stánky v podobe malých domčekov zahalené do drobných svetielok vytvárajú na pozadí imperiálnej architektúry jedinečnú atmosféru. Regionálne dobroty v sprievode punčových variácií s rozmanitými druhmi ovocia lákajú, abyste sa na chvíľu zastavili pri netradičných stoloch a nechali unášať predvianočnou hostinou. Ak ešte nemáte vianočné darčeky, ponuka miestnych vystavovateľov, z prevažne lokálnych výrobky vás iste inšpiruje.

Najmenší návštevníci môžu popustiť uzdu kreativite pri tvorivých dielničkách, navštíviť detský kolotoč, vychutnať si jazdu na poníkoch, či pohladiť zvieratká v živom betleheme. Arkádové nádvorie bude patriť stánkom s vybraným tovarom a zároveň sa premení na scénu pre dychovú kapelu, ktorá tými najobľúbenejšími vianočnými melódiami dotvorí nefalšovanú atmosféru predvianočného obdobia.

Vianoce na zámku

Navštívte zámocké komnaty a nechajte sa uniesť krásou vianočných tradícii. Tematické adventné okienka vám priblížia zvyky tohto krásneho obdobia a rozpovedia veselé vianočné príbehy. Najstarším symbolom Vianoc sú jasličky. Na prízemí zámku ich nájdete v rôznorodých prevedeniach. Nevynechajte ani stálu expozíciu v cisárskych apartmánoch a spoznajte život zámockého panstva na vidieckom zámku v 18. storočí. Zámocký statok je ako stvorený na zimnú prechádzku pričom nezabudnite pozdraviť štvornohých obyvateľov zámockého priestranstva, ktorí netrpezlivo čakajú na vašu spoločnosť.

Ak zatúžite po stredomorskej atmosfére nevynechajte východnú oranžériu, jej exotické rastlinstvo vás na chvíľu prenesie do letných mesiacov.

Žiara jemných svetiel rozpínajúcich sa po zámockých múroch, vône sladkého punču, pečených gaštanov, sladkých i slaných lahôdok a melódie typických vianočných piesní rozliehajúce sa nádvorím – to je ten pravý (pred)vianočný zážitok na zámku Schloss Hof.

Termíny:

25. – 26. 11. , 2.- 3. 12. ,8. – 10. 12. ,16. – 17. 12. 202310:00 – 19:00 hod.

Tip:

Zámok Schloss Hof môžete navštíviť aj individuálne, odporúčame prehliadky v slovenskom jazyku každú nedeľu v čase 11:30 ǀ 13:30 a špeciálnu detskú prehliadku o 15:00.

Miesto:

Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1

Vstupenky:

Vianočné trhy:

Dospelí : 8,50 € ǀ deti (6-18 rokov): 4,-€ ǀ rodina (2 dospelí max. 3 deti) 21,-€

Vianočné trhy + vstup do zámku:

Dospelí : 17,50 € ǀ deti (6-18 rokov): 11,-€ ǀ rodina (2 dospelí max. 3 deti) 46,-€
Prehliadka zámku s lektorom: 4,-€ osoba; deti (6-18 rokov) 2,-€

Vstupenky si môžete zakúpiť aj online na www.imperialtickets.com.
Bližšie informácie a rezervácie: www.schlosshof.at/sk