Vianočný zážitok na zámku Schloss Hof

Pravú sviatočnú a predvianočnú náladu si už tento víkend môžete vychutnať v malebnom zámockom komplexe u susedov v Schloss Hofe, ktorý má práve v tomto období neopakovateľné čaro.

Príťažlivá krása imperiálneho prostredia

Každý víkend od 16. novembra až do 22. decembra 2019 víta návštevníkov rozprávková atmosféra vianočných trhov v imperiálnom prostredí, ktoré zaručene očarí veľkých aj malých. Jedny z najkrajších vianočných trhov Dolného Rakúska ponúkajú celej rodine možnosť stráviť príjemný deň na mieste, kde kedysi žila cisárovná Mária Terézia, či princ Eugen Savojský.

Predvianočný čas je neodmysliteľne spojený aj so žiarivou nádherou. Zámocký areál Schloss Hof zažiari veľkolepou výzdobou a budete mať možnosť obdivovať pôsobivý adventný veniec, impozantný vianočný stromček, ligotavé hviezdy i snehové vločky.

Pohladenie pre dušu, oči aj chuťové poháriky

Prejdite sa medzi stánkami s krásnymi ozdobami a pôvabnými drobnosťami a bezpochyby načerpáte bohatú inšpiráciu pre vianočnú výzdobu i milé darčeky. Na vianočných trhoch vo vnútorných aj vonkajších priestoroch zámockého areálu sa predstaví 90 vystavovateľov, ktorí ponúkajú s láskou zhotovené umelecké predmety a ručne vyrobené skvosty, ktoré môžu byť ideálnym darčekom pre vašich milovaných, či byť milou spomienkou na návštevu vianočných trhov na mieste, kde sa citlivo prelína minulosť a súčasnosť.

Obdivovať môžete vianočné ozdoby a dekorácie rozmanitých foriem, zhotovené tradičnými technikami, jasličky z prírodných materiálov a krásne pohľadnice, dielo šikovných rúk.

Zmysly omámi vôňa prírodných mydiel a sviečok z včelieho vosku i vyberaných regionálnych dobrôt, sladké aj slané delikatesy a lahodné punčové variácie. Ak zavítate na Moravské pole, určite si nenechajte ujsť prehliadku vianočnej výstavy „Vianočné príbehy, Adventný kalendár pre veľkých a malých“ v slovenskom jazyku, či jedinečné živé jasličky.

Osobité čaro podujatia dotvárajú tóny príjemnej dychovej hudby na arkádovom dvore, či vianočný koncert v podaní Filharmónie Marchfeld v prepychovo dekorovanej slávnostnej sále zámku.

Lákadlá pre najmenších zo Slovenska

Pre najmenších zo Slovenska je pripravená detská prehliadka v sprievode slovenského lektora. O zábavu sa postarajú aj skvelé workshopy, jazdy na poníkoch i vláčik a kolotoč. Deti sa okrem iného môžu tešiť na Mikuláša a anjela, pútavé vystúpenie gašparka, kúzelnícku show, tvorivé dielničky i prípravu voňavého vianočného pečiva. Budú mať tiež jedinečnú príležitosť napísať list Ježiškovi a zveriť mu svoje najtajnejšie priania.

Zážitky z vianočných trhov, plných dojmov, môžete nechať doznieť počas návštevy zvieratiek v zámockom statku. Areál zámku sa pýši skutočne rozmanitou faunou. Nájdete tu zriedkavé rasy domácich zvierat i exotické druhy. Norické kone, lipicáni, shetlandské poníky, korutánskei ovce, štvorrohé kozy, biele pávy a ďalšie zaujímavé zvieratká.

Či už si domov odnesiete tašku plnú darčekov alebo hrejivý pocit z krásneho zážitku, doprajte si vianočný zážitok na čarovných vianočných trhoch v zámockom areáli Schloss Hof, ktorý určite stojí za to.

Termíny: 16.-17.11. | 23.-24.11. | 30.11.-1.12. | 7.- 8.12. | 14.-15.12. | 21.-22.12.
sobota a nedeľa | 10.00 – 19.00 hod.
Miesto: Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof
Vstupné:
na vianočné trhy: dospelí: 7,- € | deti (6-18 rokov): 3,- € | deti do 6 rokov zdarma | rodinná
vstupenka (2 dospelí, max. 3 deti): 17,- €

Viac informácií nájdete v programe vianočných trhov.
TIP: V prípade prepravy autom je k dispozícii bezplatné parkovanie. Aj počas vianočných trhov máte možnosť prepravy grátis kyvadlovou dopravou, ktorá premáva zo stanice Marchegg. Z Bratislavy do Marcheggu sa môžete pohodlne dopraviť vlakom.

Viac na www.schlosshof.at/sk

Foto: (c) SKB Astrid Knie