Za jesenným oddychom nemusíte chodiť ďaleko

Päť dôvodov prečo navštíviť hotel s najväčším krytým bazénom na Slovensku.

Doprajte si oddych vo Wellness Hoteli Patince**** a načerpajte nové sily počas jesene.

Termálna voda

Blahodarná termálna voda pochádza z prameňa Héviz, ktorej história siaha až do 13. storočia.

Obsahuje látky, ktoré majú pozitívny vplyv na naše telo, predovšetkým pohybové ústrojenstvo a prekrvenie celého organizmu.

Termálna voda v Patinciach sa vyznačuje vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika, horčíka i síranov. Na ľudské telo pôsobí blahodarne.

Podporuje prívod tepla najmä do končatín, ktoré sú vždy chladnejšie. Zvýšenie telesnej teploty vyvoláva významné zrýchlenie biochemických zmien v organizme, čo zapríčiňuje zvýšenú spotrebu kyslíka a výdaja oxidu uhličitého, čo napomáha k zlepšeniu pružnosti svalov, väzív a spojivových tkanív. Výsledkom je zníženie svalového napätia.

Vďaka vyššej teplote termálnej vody sa zrýchľuje prekrvenie kože a telesného jadra.

Voda z termálneho vrtu sa v našom bazénovom svete upravuje, aby bola zdravotne a hygienicky vyhovujúca.

Bazénový a saunový svet

V bazénoch je využívaná voda už zo spomínaného termálneho prameňa Hévíz s teplotou 27°C, ktorý vyviera z hĺbky 200 m. Nájdete tu nasledovné bazény: veľký relaxačný bazén s hĺbkou vody 1,2 m a teplotou vody max 30°C.

V bazéne sa nachádza množstvo atrakcií, ako sú napríklad masážne vodné postele a delá, trysky, chrliče, divoká rieka a jaskyňa, sedací kľudový bazén s teplotou 36°C, ktorý má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo a jeho ochorenia, 10 miestna vírivka s teplotou 35°C a v neposlednom rade detský bazén s toboganom.

V saunovom svete sa môžete tešiť na 5 druhov sáun : fínsku, švédsku, parnú, bylinkovú a infrasaunu, ochladzovací bazén a ďaľšiu vírívku.

Po saunovaní a okúpaní sa, si môžete oddýchnuť a načerpať sily v odpočivárni.

Wellness a spa procedúry

Hotel ponúka viacero tvárových a telových ošetrení tak pre dámy, ako aj pánov, rôzne kúpele, zábaly a manikúru s pedikúrou.

Zaujímavými a obľúbenými procedúrami pre seniorov je napríklad magnéziový kúpeľ, ktorý je vhodný pri svalových kŕčoch a bolestiach kĺbov a pomôže sa zbaviť škodlivých toxínov z tela, zmierniť zadržiavanie vody v tele a uvoľniť svalové napätie alebo zábal s bahnom z Mŕtveho mora, ktorý obnovuje metabolizmus a regeneruje pokožku.

Pri komplexnej diagnostike organizmu získate prehľad o zložení svojho tela a zdravotných rizikách. Výhody merania: mimoriadne presné výsledky, ľahké a bezbolestné použitie prístroja, v priebehu cca 20 minút zistíte aktuálnu skladbu svojho tela a odhad potenciálnych rizík.

Masáže

Neodmysliteľnou súčasťou pobytu sú masáže – klasické i thajské. V hoteli ponúka
masérske služby vysoko kvalifikovaný personál a na výber máte z rôznych typov masáží.

Pre seniorov sa odporúčajú hlavne klasické masáže, relaxačné masáže nôh, horúca bylinná masáž a masáž s aloe vera. Vyskúšajte, určite neoľutujete.

Aktivity

Medzi obľúbené voľnočasové aktivity pre seniorov, ktoré poskytuje hotel, patrí
aqua aerobic. Je kombináciou aerobného cvičenia a vodného prostredia. Ak ho budete cvičiť pravidelne, pomôže vám zlepšiť fyzickú kondíciu, zhodiť pár kíl či vyformovať postavu.

Skúsiť toto cvičenie pre seniorov môžete vo vyhradených dňoch v bazénovom svete. Vo Wellness Hoteli Patince si môžete vybrať aj iné obľúbené športové hry nielen pre seniorov.

Skúsite stolný tenis, biliard alebo šípky? U nás sa nudiť rozhodne nebudete.

Neodmysliteľnou súčasťou hotela a jeho aktivít je cykloturistika – na recepcii hotela si môžete vypožičať bicykle a vydať sa po Dunajskej cyklotrase. Ak cykloturistika nie je pre vás tá najlepšia voľba, môžete si v hoteli vypožičať nordic walking palice a vydať sa na prechádzky po okolí.

Zarezervujte si svoj termín prostredníctvom emailu na adrese:

rezervacie@wellnesspatince.sk , alebo na webovej stránke Wellness senior.

V prípade otázok neváhajte kontaktovať rezervačné oddelenie hotela +421 917 654 875 alebo recepciu + 421 918 886 715 .