Seniorom sa oplatí lyžovať v Rakúsku

Rakúsky lyžiarsky región Ski amadé ponúka pre seniorov cenovo výhodné pobyty . Pýtajte sa na ponuku Ski Amadé – Sixty Plus.

Päť regiónov, 760 kilometrov zjazdoviek, 270 vlekov a 260 lyžiarskych chát a horských reštaurácií – to všetko je Ski amadé. K tomuto najväčšiemu lyžiarskemu regiónu v Rakúsku patria aj Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal.

Zima 2017/2018 sa riadi heslom „Ski amadé – made my day“ a návštevníci si tak môžu samostatne objednať jeden fantastický deň plný zážitkov so sprievodcom, kedy si povedia „WOW, to bolo skvelé“.

Na svoje si prídu aj tí skôr narodení nadšenci bieleho športu. Seniori a večne mladí sa od začiatku sezóny do 24. 12. 2017 a od 31. marca do 8.apríla 2018 môžu tešiť na mimoriadnu ponuku od Ski amadé: je to špeciálny 7-dňový program za výhodnú cenu a partnerské hotely vám navyše darujú skipas .Príklad: 7 nocí v 3-hviezdičkovom hoteli s polpenziou a 6-dňovým skipasom v 2-lôžkovej izbe od 399 euro na osobu. Na rakúske pomery je to mimoriadne zaujímavá ponuka.

Pre falošných začiatočníkov i tých, ktorý sa s lyžovaním rozhodli začať trocha neskôr, je pripravený balík Learn2Ski. Bez drilu ale s o to väčšou zábavou sa každý účastník za tri dni zaručene naučí zvládnuť modrú zjazdovku – so zárukou vrátenia peňazí. Trojdňový lyžiarsky kurz vrátane nocľahu, skipasu a požičania lyží stojí v 3-hviezdičkovom penzióne s raňajkami už 419 euro a v 4-hviezdičkovom hoteli s polpenziou už 651 euro. Lyžiarsky kurz trvá každý deň štyri hodiny. Balík „Learn2Ski in 3 Tagen“ je možné rezervovať vo vybranom období.

Združenie lyžiarskych oblastí Ski amadé má spolu 760 kilometrov zjazdoviek: z toho je 275 kilometrov modrých zjazdoviek klasifikovaných ako ľahké trate, 390 kilometrov červených (stredne náročných) a 95 kilometrov čiernych (ťažkých) zjazdoviek.

Viac ako 90 % rozlohy zjazdoviek je možné umelo zasnežovať. Iba do výstavby systémov na umelé zasnežovanie investovalo Ski amadé počas uplynulých piatich zimných sezón viac ako 129 miliónov euro – je to investícia, ktorá sa napriek svojej výške opláca.

V Ski amadé je možné za hodinu prepraviť maximálne 365.000 osôb pomocou 90 sedačkových vlekov, 47 kabínkových lanoviek, 81 vlekov a 52 cvičných vlekov. Všetky tieto technické zariadenia si vyžadujú údržbu a opravy, pričom sa stále stavajú ďalšie.

Do novej zimnej sezóny bolo investovaných celkovo 68 miliónov euro. Z toho sa 29 miliónov použilo na výstavbu zasnežovacích systémov a zvyšné financie prúdili do výstavby nových vlekov a lanoviek, ako je napríklad nová 6-miestna sedačková lanovka Lumberjack-Shuttle v lokalite Flachauwinkl-Kleinarl,ktorá tu nahradila vleky Fürstwand a Schüttalm. Časť investícií je tiež venovaná do prvej etapy realizácie projektu novej lanovky Schlossalmbahn v Gasteine.